Vážení kolegovia! / Stĺpček

Otvorený list Spolku mafiánov Slovenskej republiky (SMSR) poslancom Národnej rady Slovenskej republiky (NRSR).

Vážení kolegovia!

Na úvod nášho listu Vás všetkých čo najsrdečnejšie pozdravujeme, želáme dlhé, pevné zdravie a pripájame prianie, aby nám i naďalej Vaša práca prinášala toľko úprimného potešenia ako doteraz.

Obraciame sa na Vás vo veci, treba to otvorene povedať, životne dôležitej. Pre nás i pre Vás. Ako iste viete, priatelia z Ústavného súdu nám nedávno urobili obrovskú radosť svojim uznesením, že činnosť Špeciálneho súdu je protiústavná. Vyskakovali sme od radosti ako malé deti, že sa ten celý špeciálny cirkus okamžite zruší, všetky rozhodnutia sa odvolajú, sudcovia sa ospravedlnia našim prenasledovaným druhom a vyplatia odškodné vo výške ujdených ziskov, ale, žiaľ, nestalo sa tak. Lojzo, zvaný Cilit Bang, nám odkázal, že je to naša chyba, lebo máme príliš mäkké srdcia a tých zvyšných dvanásť sudov kyseliny sírovej je stále zakopaných pod garážou. No my sme sa rozhodli riešiť veci kultúrne a kyseliny sa zatiaľ nedotýkame, i keď sme sa pre istotu presvedčili, čo v tých sudoch pod garážou je. Chvalabohu, skutočne kyselina.
Vážení poslanci, prečo Vám vlastne píšeme?

Ako sme sa dozvedeli, máte šesť mesiacov na rozhodnutie, čo s tým všetkým urobíte. Či ten špeciálny oný pošlete definitívne dočerta, alebo urobíte len nejaké šolichy-šolichy a necháte ho ďalej fungovať. Takže: po dobrom a kultúrne Vás žiadame, aby ste ho čím skôr a bez prieťahov zrušili. Jediné, čo nás k tejto žiadosti vedie, je, samozrejme, naša láska k ústave a neochvejný cit pre spravodlivosť. Ako možno žiť v štáte, kde jeden sudca dostane väčší plat ako druhý len preto, aby sme ho my nemohli podplácať?! Veď je to protiústavné! Ako príde statočný mafián k tomu, že mu z okresu, kde si už dávno kúpil celú vrchnosť, prípad zoberú a odovzdajú nejakým cudzím šašom na Záhorí?! Veď je to protiústavné! Ako máme tých sudcov potom vydierať, keď prechádzajú previerkami?! Veď aj to je protiústavné! V prípade, že ten špeciálny súd necháte, uvedomte si, že v samej podstate ohrozujete naše základné občianske práva: právo na vydieranie, právo na fyzické týranie, právo na výpalné, právo dávať a brať úplatok, právo na prepieranie peňazí, právo obchodovať s drogami.

Vážení poslaneckí kolegovia, ako vidíte, i my máme na srdci spravodlivosť, poriadok a nadovšetko ústavu.

Na záver si dovolíme z celého srdca poďakovať tým 46 poslancom, ktorí bojovali za dodržiavanie ducha právneho štátu. Tým ostatným odkazujeme, aby si dobre rozmysleli, ako budú hlasovať. Lebo aj naše mäkké srdcia raz zatvrdnú a prestaneme byť kultúrni. A viete, čo máme pod garážou!
Ešte raz Vás všetkým srdečne pozdravujeme a ostávame s pevnou vierou, že ústavnosť zvíťazí nad skupinkovými záujmami.

Vaši voliči.

Za všetkých členov Spolku mafiánov Slovenskej republiky (SMSR)

Sergej Surovec, vykonávateľ

Text vychádza v prílohe Fórum denníka SME.